Licensed to Bahamas Assoc. of Sec. Schools Champ.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 3/19/2004 05:08 PM
      G.S.S.S.A. 11th Annual Track & Field Meet - 3/11/2004 to 3/12/2004       
                       Senior High Schools Championship                        
                   Thomas A. Robinson Track & Field Stadium                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Intermediate (U17)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 12.60                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1002 Webb, T'Shonda         R.M. Bailey 2            12.22Q  2.9  2 
  2   885 Russell, Evelisa    16 Doris Johnson 27         13.10Q  2.5  1 
  3   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         12.87Q  2.9  2 
  4   942 Wilmott, Anya       15 Government High          13.42Q  2.5  1 
  5   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          13.17q  2.9  2 
  6   716 Forbes, Deandra     16 C.R. Walker 25           13.29q  2.9  2 
  7   717 Fountain, Brittany  15 C.R. Walker 25           13.44q  2.5  1 
  8   998 Thurston, Krystal      R.M. Bailey 2            13.48q  2.5  1 
  9   614 McKenzie, Shakera   16 C.C. Sweeting 7          13.72   2.5  1 
 10   676 Sweeting, Onike     15 C.I. Gibson 16           13.81   2.9  2 
 11   936 Nottage, Keziah     16 Government High          13.83   2.9  2 
 12   657 Bethel, Deandra     15 C.I. Gibson 16           13.85   2.5  1 
 13   792 Gilbert, Terdira    15 C.V. Bethel 26           14.33   2.5  1 
 14   800 Miller, Dereka      16 C.V. Bethel 26           14.53   2.9  2 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 12.60                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1002 Webb, T'Shonda         R.M. Bailey 2            12.02   2.5 
  2   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         12.79   2.5 
  3   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          12.92   2.5 
  4   885 Russell, Evelisa    16 Doris Johnson 27         12.99   2.5 
  5   716 Forbes, Deandra     16 C.R. Walker 25           13.22   2.5 
  6   717 Fountain, Brittany  15 C.R. Walker 25           13.33   2.5 
  7   942 Wilmott, Anya       15 Government High          13.42   2.5 
  8   998 Thurston, Krystal      R.M. Bailey 2            13.55   2.5 
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Intermediate (U17)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 26.60                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1002 Webb, T'Shonda         R.M. Bailey 2            24.83Q  4.0  2 
  2   981 McKenzie, Rennise      R.M. Bailey 2            26.46Q  2.9  1 
  3   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7          25.69Q  4.0  2 
  4   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         26.77Q  2.9  1 
  5   725 Munnings, Deandra   16 C.R. Walker 25           27.14q  2.9  1 
  6   716 Forbes, Deandra     16 C.R. Walker 25           27.22q  4.0  2 
  7   885 Russell, Evelisa    16 Doris Johnson 27         27.58q  4.0  2 
  8   942 Wilmott, Anya       15 Government High          27.88q  4.0  2 
  9   619 Russell, Crystal    16 C.C. Sweeting 7          28.29   2.9  1 
 10   793 Griffin, Latoya     16 C.V. Bethel 26           28.41   4.0  2 
 11   676 Sweeting, Onike     15 C.I. Gibson 16           28.57   2.9  1 
 12   794 Horton, Shekira     16 C.V. Bethel 26           28.83   2.9  1 
 13   669 Nottage, Shandera   15 C.I. Gibson 16           30.44   4.0  2 
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 26.60                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1002 Webb, T'Shonda         R.M. Bailey 2            24.92   4.0 
  2   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7          26.10   4.0 
  3   981 McKenzie, Rennise      R.M. Bailey 2            26.76   4.0 
  4   725 Munnings, Deandra   16 C.R. Walker 25           27.29   4.0 
  5   716 Forbes, Deandra     16 C.R. Walker 25           27.76   4.0 
  6   942 Wilmott, Anya       15 Government High          27.83   4.0 
  7   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         28.09   4.0 
  8   885 Russell, Evelisa    16 Doris Johnson 27         28.22   4.0 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Intermediate (U17)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 1:05.60                                                        
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7      @ 1:03.45Q  2 
  2   677 Theophile, Jervina  15 C.I. Gibson 16         1:05.79Q  1 
  3   725 Munnings, Deandra   16 C.R. Walker 25       @ 1:04.51Q  2 
  4   973 Burrows, Francina      R.M. Bailey 2          1:06.25Q  1 
  5   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16       @ 1:05.60q  2 
  6   976 Ellis, Krystal         R.M. Bailey 2          1:08.20q  2 
  7   876 Johnson, Rachel     16 Doris Johnson 27       1:08.21q  1 
  8   713 Davis, Jacquellet      C.R. Walker 25         1:08.34q  1 
  9   794 Horton, Shekira     16 C.V. Bethel 26         1:11.59   2 
 10   886 Smith, Verneisha       Doris Johnson 27       1:11.81   2 
 11   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7        1:12.67   1 
 12   804 Roach, Camille      16 C.V. Bethel 26         1:17.33   1 
 13   934 Maycock, Sheeneka   16 Government High        1:22.49   1 
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 1:05.60                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7        1:04.22@ 
  2   725 Munnings, Deandra   16 C.R. Walker 25         1:04.72@ 
  3   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16         1:05.91  
  4   973 Burrows, Francina      R.M. Bailey 2          1:07.22  
  5   876 Johnson, Rachel     16 Doris Johnson 27       1:08.12  
  6   677 Theophile, Jervina  15 C.I. Gibson 16         1:11.06  
  7   976 Ellis, Krystal         R.M. Bailey 2          1:14.02  
 
Event 4  Girls 800 Meter Run Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 2:50.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   972 Badmus, Christina      R.M. Bailey 2          2:23.27@ 
  2   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25         2:33.03@ 
  3   617 Rolle, Dorissa      16 C.C. Sweeting 7        2:34.44@ 
  4   995 Stuart, Camon          R.M. Bailey 2          2:38.24@ 
  5   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16         2:47.20@ 
  6   930 Eugene, Carmel      16 Government High        2:49.56@ 
  7   606 Colebrook, Neketha  16 C.C. Sweeting 7        2:50.64  
  8   666 Joseph, Yvena       16 C.I. Gibson 16         2:52.54  
  9   714 Ferguson, Anastaci     C.R. Walker 25         2:58.56  
 10   876 Johnson, Rachel     16 Doris Johnson 27       2:59.84  
 11   865 Cooper, Sade        16 Doris Johnson 27       3:15.68  
 12   789 Ferguson, Jamika    15 C.V. Bethel 26         3:18.91  
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 5:55.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   972 Badmus, Christina      R.M. Bailey 2          5:14.12@ 
  2   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25         5:39.68@ 
  3   995 Stuart, Camon          R.M. Bailey 2          5:41.84@ 
  4   617 Rolle, Dorissa      16 C.C. Sweeting 7        5:49.26@ 
  5   930 Eugene, Carmel      16 Government High        5:55.63  
  6   606 Colebrook, Neketha  16 C.C. Sweeting 7        6:01.57  
  7   880 Miller, Mary        16 Doris Johnson 27       6:08.17  
  8   868 Farquharson, Opal   16 Doris Johnson 27       6:29.75  
  9   714 Ferguson, Anastaci     C.R. Walker 25         6:38.08  
 10   666 Joseph, Yvena       16 C.I. Gibson 16         6:38.26  
 11   801 Miller, Lavonya     15 C.V. Bethel 26         7:26.86  
 12   671 Pierre, Erlande El  15 C.I. Gibson 16         7:39.12  
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate (U17)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 17.00                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7        @ 15.59Q  NWI  2 
  2   937 Sears, Vanity       15 Government High          18.01Q  NWI  1 
  3   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27         17.93Q  NWI  2 
  4   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16           18.53Q  NWI  1 
  5   984 Miller, Shadya         R.M. Bailey 2            18.60q  NWI  2 
  6   877 Jones, Terez        16 Doris Johnson 27         18.87q  NWI  1 
  7   769 Bain, Deborah       15 C.V. Bethel 26           19.50q  NWI  1 
  8   996 Stubbs, Tyronia        R.M. Bailey 2            19.53q  NWI  1 
  9   736 Thurston, Kimberly  15 C.R. Walker 25           19.88   NWI  1 
 10   793 Griffin, Latoya     16 C.V. Bethel 26           20.02   NWI  2 
 11   604 Cleare, Jamie       16 C.C. Sweeting 7          20.08   NWI  1 
 12   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25           20.28   NWI  2 
 13   656 Albury, Lachelle    16 C.I. Gibson 16           20.32   NWI  2 
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 17.00                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7          16.22@  NWI 
  2   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27         18.04   NWI 
  3   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16           18.16   NWI 
  4   984 Miller, Shadya         R.M. Bailey 2            18.77   NWI 
  5   877 Jones, Terez        16 Doris Johnson 27         19.02   NWI 
  6   769 Bain, Deborah       15 C.V. Bethel 26           19.29   NWI 
  7   937 Sears, Vanity       15 Government High          25.71   NWI 
 
Event 8  Girls 300 Meter Hurdles Intermediate (U17)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 52.00                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7        @ 47.89Q  1 
  2   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          52.50Q  2 
  3   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16         @ 49.76Q  1 
  4   996 Stubbs, Tyronia        R.M. Bailey 2            53.37Q  2 
  5   973 Burrows, Francina      R.M. Bailey 2            52.78q  1 
  6   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25           54.29q  1 
  7   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27         54.70q  2 
  8   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25           55.04q  2 
  9   793 Griffin, Latoya     16 C.V. Bethel 26           55.71   2 
 10   656 Albury, Lachelle    16 C.I. Gibson 16         1:00.46   2 
 --   933 Knowles, Sherika    16 Government High            DNF   2 
 --   937 Sears, Vanity       15 Government High            DNF   1 
 
Event 8  Girls 300 Meter Hurdles Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 52.00                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7          47.88@ 
  2   670 Philistine, Sashin  16 C.I. Gibson 16           49.14@ 
  3   996 Stubbs, Tyronia        R.M. Bailey 2            51.25@ 
  4   973 Burrows, Francina      R.M. Bailey 2            51.38@ 
  5   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          51.89@ 
  6   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25           54.73  
  7   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27         55.45  
  8   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25           56.64  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate (U17)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                               51.31  
  2 Doris Johnson (27) Marlins                            53.17  
  3 C. C. Sweeting (7) Cobras                             53.21  
  4 C. R. Walker (25) Knights                             53.58  
  5 C. I. Gibson (16) Rattlers                            54.55  
  6 Government High School (3) Mag                        55.65  
  7 C. V. Bethel (26) Stingrays                           57.56  
 
Event 10  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate (U17)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                             4:14.80  
  2 C. C. Sweeting (7) Cobras                           4:22.15  
  3 C. I. Gibson (16) Rattlers                          4:34.91  
  4 Government High School (3) Mag                      4:54.35  
  5 Doris Johnson (27) Marlins                          4:58.66  
  6 C. V. Bethel (26) Stingrays                         5:14.76  
 -- C. R. Walker (25) Knights                                DQ  
 
Event 11  Girls Long Jump Intermediate (U17)
======================================================================================
 NH Standard: @ 4.60m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   734 Simmons, Antonya       C.R. Walker 25           5.10m@ -7.0  16-08.75 
  2   659 Brown, Petra        15 C.I. Gibson 16           4.79m@ -4.6  15-08.75 
  3   671 Pierre, Erlande El  15 C.I. Gibson 16           4.68m@ -2.9  15-04.25 
  4   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         4.50m  -5.6  14-09.25 
  5   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25          J4.50m   NWI  14-09.25 
  6   607 Cumberbatch, Miche  16 C.C. Sweeting 7         J4.50m  -1.9  14-09.25 
  7   790 Francis, Janae      16 C.V. Bethel 26           4.40m  -2.5  14-05.25 
  8   934 Maycock, Sheeneka   16 Government High          4.19m  -1.6  13-09.00 
  9   984 Miller, Shadya         R.M. Bailey 2            4.06m  -2.8  13-04.00 
 10   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          4.05m  -2.4  13-03.50 
 11   988 Pratt, Samantha        R.M. Bailey 2            4.03m  -1.1  13-02.75 
 12   793 Griffin, Latoya     16 C.V. Bethel 26           3.72m  -2.7  12-02.50 
 13   869 Ferguson, Juanita   16 Doris Johnson 27         3.35m  -2.3  11-00.00 
 
Event 12  Girls Triple Jump Intermediate (U17)
======================================================================================
 NH Standard: @ 9.14m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   976 Ellis, Krystal         R.M. Bailey 2           10.86m@ -4.0  35-07.75 
  2   677 Theophile, Jervina  15 C.I. Gibson 16          10.18m   3.6  33-04.75 
  3   672 Rolle, Tonneka      16 C.I. Gibson 16           9.83m@ -6.5  32-03.00 
  4   605 Colebrook, Michell  16 C.C. Sweeting 7          9.49m@ -3.3  31-01.75 
  5   934 Maycock, Sheeneka   16 Government High          9.22m@ -3.5  30-03.00 
  6   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25           9.21m@ -1.8  30-02.75 
  7   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          8.96m  -2.1  29-04.75 
  8   877 Jones, Terez        16 Doris Johnson 27         8.71m   NWI  28-07.00 
  9   988 Pratt, Samantha        R.M. Bailey 2            8.52m  -5.9  27-11.50 
 --   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   734 Simmons, Antonya       C.R. Walker 25            FOUL   NWI           
 
Event 13  Girls Shot Put (8lbs) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 8.90m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   613 Lewis, Krishanda    16 C.C. Sweeting 7         11.08m@  36-04.25 
  2   983 McPhee, Deandra        R.M. Bailey 2           10.87m@  35-08.00 
  3   734 Simmons, Antonya       C.R. Walker 25           9.85m@  32-03.75 
  4   864 Cooper, Randell        Doris Johnson 27         9.70m@  31-10.00 
  5   991 Rolle, Eltoya          R.M. Bailey 2            9.38m@  30-09.25 
  6   874 Johnson, Ajouhwa    16 Doris Johnson 27         8.71m   28-07.00 
  7   601 Benjamin, Roseline  16 C.C. Sweeting 7          8.16m   26-09.25 
  8   661 Clarke, Megan       15 C.I. Gibson 16           8.07m   26-05.75 
  9   662 Decius, Diana       16 C.I. Gibson 16           8.01m   26-03.50 
 10   776 Clarke, Ashley      15 C.V. Bethel 26           7.38m   24-02.50 
 11   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25           7.24m   23-09.00 
 
Event 14  Girls Discus Throw (1k) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 21.44m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   601 Benjamin, Roseline  16 C.C. Sweeting 7         27.13m@     89-00 
  2   983 McPhee, Deandra        R.M. Bailey 2           25.73m@     84-05 
  3   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27        21.23m      69-08 
  4   938 Stubbs, Regina      15 Government High         21.18m      69-06 
  5   604 Cleare, Jamie       16 C.C. Sweeting 7         20.92m      68-08 
  6   668 Mesidor, Denise     15 C.I. Gibson 16          20.09m      65-11 
  7   987 Penn, Wintisha         R.M. Bailey 2           19.77m      64-10 
  8   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25          18.22m      59-09 
  9   662 Decius, Diana       16 C.I. Gibson 16          16.83m      55-02 
 10   771 Bain, Kenita        15 C.V. Bethel 26          14.45m      47-05 
 11   806 Rolle, Kaleisha     16 C.V. Bethel 26          13.18m      43-03 
 12   942 Wilmott, Anya       15 Government High         13.00m      42-08 
 
Event 15  Girls Javelin Throw (600gms) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 25.58m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   988 Pratt, Samantha        R.M. Bailey 2           27.50m@     90-03 
  2   601 Benjamin, Roseline  16 C.C. Sweeting 7         26.50m@     86-11 
  3   999 Turnquest, Angel       R.M. Bailey 2           21.01m      68-11 
  4   877 Jones, Terez        16 Doris Johnson 27        20.60m      67-07 
  5   604 Cleare, Jamie       16 C.C. Sweeting 7         19.88m      65-03 
  6   936 Nottage, Keziah     16 Government High         19.42m      63-08 
  7   661 Clarke, Megan       15 C.I. Gibson 16          18.63m      61-01 
  8   711 Cezard, Sidlaine    16 C.R. Walker 25          17.84m      58-06 
  9   862 Clarke, Mikell      16 Doris Johnson 27        15.86m      52-00 
 10   938 Stubbs, Regina      15 Government High         15.31m      50-03 
 --   668 Mesidor, Denise     15 C.I. Gibson 16              ND            
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate (U17)
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 NH Standard: @ 11.65                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   837 MACKEY, Desmond     16 C.V. Bethel 26           11.29q  2.4  1 
  2   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          11.42q  2.4  1 
  3   891 Bowleg, Billy       15 Doris Johnson 27         11.49q  2.4  1 
  4   948 Culmer, Gervon      16 Government High          11.54q  4.4  2 
  5  1005 Aurelien, Patrick      R.M. Bailey 2            11.57q  2.4  1 
  6   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           11.60q  4.4  2 
  7  1026 Rolle, Betram          R.M. Bailey 2            11.64q  4.4  2 
  8   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26           11.67q  4.4  2 
  9   899 Forbes, Jamaal      16 Doris Johnson 27         11.80   4.4  2 
 10   696 Miller, Stephen     16 C.I. Gibson 16           11.82   2.4  1 
 11   960 Richardson, Edwin   16 Government High          12.24   2.4  1 
 12   704 Smith, Freddie      16 C.I. Gibson 16           12.30   4.4  2 
 13   650 Stuart, Vandeko     16 C.C. Sweeting 7          12.44   4.4  2 
 14   751 Major, Gregory         C.R. Walker 25           18.66   2.4  1 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 11.65                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   837 MACKEY, Desmond     16 C.V. Bethel 26           11.29@  NWI 
  2   891 Bowleg, Billy       15 Doris Johnson 27         11.41@  NWI 
  3   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          11.46@  NWI 
  4   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26           11.72   NWI 
  5  1005 Aurelien, Patrick      R.M. Bailey 2            11.73   NWI 
  6  1026 Rolle, Betram          R.M. Bailey 2            11.74   NWI 
  7   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           11.80   NWI 
  8   948 Culmer, Gervon      16 Government High          14.31   NWI 
 
Event 17  Boys 200 Meter Dash Intermediate (U17)
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 NH Standard: @ 23.50                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          22.98q  3.4  1 
  2   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25           23.15q  3.4  1 
  3  1023 Knowles, Hawn          R.M. Bailey 2            23.17q  3.4  1 
  4  1029 Sands, Deangelo        R.M. Bailey 2            23.20q  5.5  2 
  5   837 MACKEY, Desmond     16 C.V. Bethel 26           23.53q  5.5  2 
  6   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26           23.94q  3.4  1 
  7   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           23.98q  5.5  2 
  8   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16           24.14q  3.4  1 
  9   696 Miller, Stephen     16 C.I. Gibson 16           24.16   5.5  2 
 10   899 Forbes, Jamaal      16 Doris Johnson 27         24.46   5.5  2 
 11   642 Munroe, Garvin      15 C.C. Sweeting 7          24.49   5.5  2 
 12   943 Barnett, Courtney   16 Government High          25.43   5.5  2 
 13   917 Simmonds, Jarvis    16 Doris Johnson 27         27.38   3.4  1 
 
Event 17  Boys 200 Meter Dash Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 23.50                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1029 Sands, Deangelo        R.M. Bailey 2            22.47   2.5 
  2  1023 Knowles, Hawn          R.M. Bailey 2            22.81   2.5 
  3   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          22.82   2.5 
  4   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25           23.14   2.5 
  5   837 MACKEY, Desmond     16 C.V. Bethel 26           23.27   2.5 
  6   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26           23.57   2.5 
  7   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           24.27   2.5 
  8   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16           24.32   2.5 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Intermediate (U17)
===================================================================
Top 8 Advance by Time
 NH Standard: @ 55.30                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25         @ 52.57q  1 
  2   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7        @ 52.81q  2 
  3  1029 Sands, Deangelo        R.M. Bailey 2          @ 53.19q  1 
  4   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16         @ 54.20q  2 
  5  1032 Strachan, Jameson      R.M. Bailey 2          @ 54.50q  2 
  6   752 Major, Micheal      16 C.R. Walker 25           55.37q  2 
  7   688 Hepburn, Lavardo    16 C.I. Gibson 16           55.49q  1 
  8   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26           55.71q  2 
  9   636 Knowles, Edron      15 C.C. Sweeting 7          57.32   1 
 10   914 Saunders, Whitfiel  15 Doris Johnson 27         58.38   1 
 11   966 Smith, Darion       16 Government High          58.74   1 
 12   917 Simmonds, Jarvis    16 Doris Johnson 27         59.76   2 
 13   950 Dean, Rashard       16 Government High        1:00.58   2 
 14   831 Johnson, Keith      16 C.V. Bethel 26         1:09.79   1 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 55.30                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25           51.85@ 
  2  1029 Sands, Deangelo        R.M. Bailey 2            52.35@ 
  3   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          53.03@ 
  4   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16           53.59@ 
  5  1032 Strachan, Jameson      R.M. Bailey 2            55.14@ 
  6   688 Hepburn, Lavardo    16 C.I. Gibson 16           55.59  
  7   752 Major, Micheal      16 C.R. Walker 25           56.30  
  8   857 Thompson, Laquito   16 C.V. Bethel 26         1:01.80  
 
Event 19  Boys 800 Meter Run Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 2:13.10                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25         2:07.88@ 
  2   745 Dorceval, Lesly        C.R. Walker 25         2:08.92@ 
  3   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16         2:08.96@ 
  4   946 Clarke, Denero      16 Government High        2:12.17@ 
  5   636 Knowles, Edron      15 C.C. Sweeting 7        2:14.15  
  6  1036 Thruston, Freeman      R.M. Bailey 2          2:14.81  
  7   644 Pierre, Wilhem      15 C.C. Sweeting 7        2:17.83  
  8   707 Thompson, Aaron     16 C.I. Gibson 16         2:18.42  
  9   854 Sweeting, Leonardo  16 C.V. Bethel 26         2:20.56  
 10  1015 Bullard, Lashard       R.M. Bailey 2          2:21.22  
 11   907 Munroe, Akino          Doris Johnson 27       2:21.68  
 12   823 Eneas, Chadwick     16 C.V. Bethel 26         2:23.67  
 13   890 Bethel, Darren         Doris Johnson 27       2:34.05  
 
Event 20  Boys 1500 Meter Run Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 4:50.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   745 Dorceval, Lesly        C.R. Walker 25         4:41.76@ 
  2   946 Clarke, Denero      16 Government High        4:42.85@ 
  3  1036 Thruston, Freeman      R.M. Bailey 2          4:44.16@ 
  4   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25         4:48.61@ 
  5   890 Bethel, Darren         Doris Johnson 27       4:52.03  
  6   841 Miller, Kelson      16 C.V. Bethel 26         4:53.99  
  7   629 Bowe, Marcian       16 C.C. Sweeting 7        4:54.46  
  8   641 Moxey, Elvis        16 C.C. Sweeting 7        4:59.91  
  9   707 Thompson, Aaron     16 C.I. Gibson 16         5:06.73  
 10   693 Lynch, Jason        16 C.I. Gibson 16         5:09.41  
 11   894 Clarke, Gerard      15 Doris Johnson 27       5:15.93  
 12   838 Mackey, Kerland     16 C.V. Bethel 26         5:17.74  
 13  1015 Bullard, Lashard       R.M. Bailey 2          5:44.28  
 
Event 21  Boys 3000 Meter Run Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 10:40.00                                                       
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   745 Dorceval, Lesly        C.R. Walker 25        10:43.27  
  2   841 Miller, Kelson      16 C.V. Bethel 26        10:50.92  
  3   641 Moxey, Elvis        16 C.C. Sweeting 7       10:59.79  
  4   629 Bowe, Marcian       16 C.C. Sweeting 7       11:16.62  
  5   693 Lynch, Jason        16 C.I. Gibson 16        11:33.11  
  6  1018 Fernander, Delano      R.M. Bailey 2         11:34.65  
  7   759 Pickstock, La'Sean  15 C.R. Walker 25        11:46.02  
  8   838 Mackey, Kerland     16 C.V. Bethel 26        11:46.28  
  9   894 Clarke, Gerard      15 Doris Johnson 27      12:01.20  
 10   890 Bethel, Darren         Doris Johnson 27      12:13.28  
 11   953 Francis, Tyrone     15 Government High       14:42.11  
 
Event 22  Boys 100 Meter Hurdles Intermediate (U17)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 15.50                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          15.33Q  4.6  2 
  2   959 Minnis, Cardinal    16 Government High          15.47Q  4.3  1 
  3  1025 Miller, Wendell        R.M. Bailey 2            15.60Q  4.3  1 
  4   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           15.97Q  4.6  2 
  5  1005 Aurelien, Patrick      R.M. Bailey 2            16.23q  4.6  2 
  6   684 Delva, Renaldo      16 C.I. Gibson 16           16.38q  4.3  1 
  7   831 Johnson, Keith      16 C.V. Bethel 26           16.65q  4.6  2 
  8   817 Alexis, Anwick      16 C.V. Bethel 26           16.79q  4.3  1 
  9   638 Major, Marcel       16 C.C. Sweeting 7          17.04   4.3  1 
 10   914 Saunders, Whitfiel  15 Doris Johnson 27         17.63   4.6  2 
 11   696 Miller, Stephen     16 C.I. Gibson 16           17.77   4.6  2 
 12   955 Hanna, Kyle         16 Government High          17.78   4.6  2 
 13   903 Johnson, Stephano   15 Doris Johnson 27         20.97   4.3  1 
 14   751 Major, Gregory         C.R. Walker 25           28.97   4.3  1 
 
Event 22  Boys 100 Meter Hurdles Intermediate (U17)
============================================================================
 NH Standard: @ 15.50                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   959 Minnis, Cardinal    16 Government High          15.39@  NWI 
  2  1025 Miller, Wendell        R.M. Bailey 2            15.85   NWI 
  3   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           15.97   NWI 
  4   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          15.98   NWI 
  5   817 Alexis, Anwick      16 C.V. Bethel 26           17.06   NWI 
  6   684 Delva, Renaldo      16 C.I. Gibson 16           17.70   NWI 
  7   831 Johnson, Keith      16 C.V. Bethel 26           27.15   NWI 
  8  1005 Aurelien, Patrick      R.M. Bailey 2            32.06   NWI 
 
Event 23  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate (U17)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 1:03.40                                                        
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7        @ 58.20Q  1 
  2   642 Munroe, Garvin      15 C.C. Sweeting 7        1:04.57Q  2 
  3   959 Minnis, Cardinal    16 Government High      @ 1:00.63Q  1 
  4  1025 Miller, Wendell        R.M. Bailey 2          1:06.81Q  2 
  5   759 Pickstock, La'Sean  15 C.R. Walker 25         1:05.48q  1 
  6   750 Johnson, Akeem         C.R. Walker 25         1:07.12q  2 
  7   955 Hanna, Kyle         16 Government High        1:07.22q  2 
  8   696 Miller, Stephen     16 C.I. Gibson 16         1:07.63q  1 
  9   920 St.Fleur, Lesley    15 Doris Johnson 27       1:07.69   1 
 10   854 Sweeting, Leonardo  16 C.V. Bethel 26         1:09.57   2 
 11   903 Johnson, Stephano   15 Doris Johnson 27       1:13.54   2 
 12  1018 Fernander, Delano      R.M. Bailey 2          1:19.89   1 
 
Event 23  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate (U17)
=======================================================================
 NH Standard: @ 1:03.40                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          58.32@ 
  2   959 Minnis, Cardinal    16 Government High          59.50@ 
  3   759 Pickstock, La'Sean  15 C.R. Walker 25         1:04.09  
  4   642 Munroe, Garvin      15 C.C. Sweeting 7        1:04.37  
  5   696 Miller, Stephen     16 C.I. Gibson 16         1:05.71  
  6   750 Johnson, Akeem         C.R. Walker 25         1:09.11  
  7  1025 Miller, Wendell        R.M. Bailey 2          1:11.91  
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate (U17)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                               46.42  
  2 Doris Johnson (27) Marlins                            46.96  
  3 C. R. Walker (25) Knights                             47.01  
  4 C. I. Gibson (16) Rattlers                            47.80  
 -- C. C. Sweeting (7) Cobras                                DQ  
 -- C. V. Bethel (26) Stingrays                              DQ  
 -- Government High School (3) Mag                           DQ  
 
Event 25  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate (U17)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                             3:36.48  
  2 C. R. Walker (25) Knights                           3:40.83  
  3 C. C. Sweeting (7) Cobras                           3:42.94  
  4 C. I. Gibson (16) Rattlers                          3:44.57  
  5 C. V. Bethel (26) Stingrays                         3:53.43  
  6 Doris Johnson (27) Marlins                          3:54.16  
  7 Government High School (3) Mag                      3:57.01  
 
Event 26  Boys Long Jump Intermediate (U17)
======================================================================================
 NH Standard: @ 6.05m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   750 Johnson, Akeem         C.R. Walker 25           5.74m  -3.4  18-10.00 
  2   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16           5.72m  -2.5  18-09.25 
  3   915 Scott, Philip       16 Doris Johnson 27         5.66m  -6.2  18-07.00 
  4   638 Major, Marcel       16 C.C. Sweeting 7          5.63m  -4.9  18-05.75 
  5   966 Smith, Darion       16 Government High          5.51m  -4.1  18-01.00 
  6   756 Minns, Keyon           C.R. Walker 25           5.36m  -4.9  17-07.00 
  7   965 Rollins, Joshua     16 Government High          5.12m  -2.6  16-09.75 
  8  1037 Turnquest, Ashwood     R.M. Bailey 2           J5.12m  -3.1  16-09.75 
  9   847 Rahming, Justin     15 C.V. Bethel 26           5.11m  -4.2  16-09.25 
 10   838 Mackey, Kerland     16 C.V. Bethel 26           5.09m  -4.4  16-08.50 
 11   688 Hepburn, Lavardo    16 C.I. Gibson 16           5.07m  -4.0  16-07.75 
 12   625 Adderley, Christop  16 C.C. Sweeting 7          5.04m  -3.7  16-06.50 
 13  1015 Bullard, Lashard       R.M. Bailey 2            4.97m  -5.1  16-03.75 
 --   917 Simmonds, Jarvis    16 Doris Johnson 27            ND   NWI           
 
Event 27  Boys Triple Jump Intermediate (U17)
======================================================================================
 NH Standard: @ 12.32m                                                         
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   684 Delva, Renaldo      16 C.I. Gibson 16          12.90m   3.9  42-04.00 
  2   915 Scott, Philip       16 Doris Johnson 27        12.77m   5.3  41-10.75 
  3   750 Johnson, Akeem         C.R. Walker 25          12.55m   5.5  41-02.25 
  4   747 Ferguson, Charles      C.R. Walker 25          12.52m   3.5  41-01.00 
  5   817 Alexis, Anwick      16 C.V. Bethel 26          12.47m   4.6  40-11.00 
  6   688 Hepburn, Lavardo    16 C.I. Gibson 16          12.39m   2.7  40-07.75 
  7  1015 Bullard, Lashard       R.M. Bailey 2           12.13m   5.3  39-09.75 
  8  1030 Saunders, Arthur       R.M. Bailey 2           12.08m   4.7  39-07.75 
  9   855 Thompson, Carlos    16 C.V. Bethel 26          11.95m   4.5  39-02.50 
 10   965 Rollins, Joshua     16 Government High         11.74m   4.1  38-06.25 
 11   638 Major, Marcel       16 C.C. Sweeting 7         11.70m   4.1  38-04.75 
 12   966 Smith, Darion       16 Government High         11.53m   2.8  37-10.00 
 --   904 Joseph, Seide          Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   628 Baker, Dashtyn      16 C.C. Sweeting 7           FOUL   NWI           
 
Event 28  Boys Shot Put (12lbs) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 11.00m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   684 Delva, Renaldo      16 C.I. Gibson 16          12.91m@  42-04.25 
  2   690 Innis, Delron       16 C.I. Gibson 16          11.43m@  37-06.00 
  3   655 Wilson, Cody        16 C.C. Sweeting 7         11.23m@  36-10.25 
  4   647 Scott, Lennox       16 C.C. Sweeting 7         11.06m@  36-03.50 
  5   767 Woodside, Renaldo   16 C.R. Walker 25          10.96m   35-11.50 
  6   836 Lesbott, Claude     16 C.V. Bethel 26          10.32m   33-10.25 
  7   923 Stubbs, Torelle     16 Doris Johnson 27        10.26m   33-08.00 
  8   856 Thompson, James     15 C.V. Bethel 26           9.89m   32-05.50 
  9  1019 Finley, Darren         R.M. Bailey 2            9.28m   30-05.50 
 10   761 Roberts, Kyheil        C.R. Walker 25           9.24m   30-03.75 
 11   922 Stuart, Kirk        16 Doris Johnson 27         7.83m   25-08.25 
 --  1003 Adderley, Garvin       R.M. Bailey 2             FOUL            
 
Event 29  Boys Discus Throw (1 1/2k) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 27.91m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   632 Carey, Elvin        15 C.C. Sweeting 7         34.40m@    112-10 
  2   684 Delva, Renaldo      16 C.I. Gibson 16          32.69m@    107-03 
  3   690 Innis, Delron       16 C.I. Gibson 16          29.63m@     97-02 
  4   828 Henry, Aaron        15 C.V. Bethel 26          28.99m@     95-01 
  5  1013 Brown, Livingston      R.M. Bailey 2           28.87m@     94-09 
  6   912 Rolle, Edward       16 Doris Johnson 27        28.38m@     93-01 
  7   767 Woodside, Renaldo   16 C.R. Walker 25          28.30m@     92-10 
  8   655 Wilson, Cody        16 C.C. Sweeting 7         26.32m      86-04 
  9  1034 Sturrup, Chazaro       R.M. Bailey 2           22.82m      74-10 
 10   766 Woodside, Craig        C.R. Walker 25          22.21m      72-10 
 11   922 Stuart, Kirk        16 Doris Johnson 27        21.16m      69-05 
 
Event 30  Boys Javelin Throw (700gms) Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 38.84m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1024 McKinney, Roosevel     R.M. Bailey 2           43.90m@    144-00 
  2   632 Carey, Elvin        15 C.C. Sweeting 7         43.39m@    142-04 
  3   912 Rolle, Edward       16 Doris Johnson 27        41.31m@    135-06 
  4  1013 Brown, Livingston      R.M. Bailey 2           38.01m     124-08 
  5   767 Woodside, Renaldo   16 C.R. Walker 25          37.89m     124-04 
  6   923 Stubbs, Torelle     16 Doris Johnson 27        36.55m     119-11 
  7   959 Minnis, Cardinal    16 Government High         36.45m     119-07 
  8   690 Innis, Delron       16 C.I. Gibson 16          33.24m     109-01 
  9   836 Lesbott, Claude     16 C.V. Bethel 26          31.48m     103-03 
 10   647 Scott, Lennox       16 C.C. Sweeting 7         29.00m      95-02 
 11   821 Darling, Noran      16 C.V. Bethel 26          28.90m      94-10 
 12   766 Woodside, Craig        C.R. Walker 25          26.10m      85-07 
 13   693 Lynch, Jason        16 C.I. Gibson 16          24.47m      80-03 
 
Event 31  Boys Pole Vault Intermediate (U17)
=================================================================================
 NH Standard: @ 2.20m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   646 Saunders, Cyril     16 C.C. Sweeting 7          2.96m@   9-08.50 
  1   630 Bullard, Roger         C.C. Sweeting 7          2.96m@   9-08.50 
  3  1024 McKinney, Roosevel     R.M. Bailey 2           J2.96m@   9-08.50 
  4   915 Scott, Philip       16 Doris Johnson 27         2.66m@   8-08.75 
  5  1006 Bain, Godfrey          R.M. Bailey 2            2.36m@   7-08.75 
 --   766 Woodside, Craig        C.R. Walker 25            FAIL            
 --   759 Pickstock, La'Sean  15 C.R. Walker 25            FAIL            
 --   914 Saunders, Whitfiel  15 Doris Johnson 27          FAIL            
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 12.50                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   989 Rigby, Tamara          R.M. Bailey 2          @ 11.90Q  NWI  1 
  2   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2          @ 12.26Q  NWI  2 
  3   721 Mackey, Vanessa     17 C.R. Walker 25           12.87Q  NWI  2 
  4   878 Lloyd, Nerine       19 Doris Johnson 27         12.89Q  NWI  1 
  5   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7          12.93q  NWI  2 
  6   724 Munnings, Cindy        C.R. Walker 25           13.17q  NWI  1 
  7   872 Gray, Lashawn       17 Doris Johnson 27         13.31q  NWI  2 
  8   674 Smith, Felicia      18 C.I. Gibson 16           13.53q  NWI  1 
  9   610 Edwards, Charlene   17 C.C. Sweeting 7          13.63   NWI  1 
 10   660 Carey, Antonia      17 C.I. Gibson 16           13.69   NWI  2 
 11   803 Newry, Shanika      17 C.V. Bethel 26           13.99   NWI  1 
 12   939 Taylor, Harriet     17 Government High          15.30   NWI  2 
 12   941 Varence, Wendy      17 Government High          15.30   NWI  1 
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 12.50                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   989 Rigby, Tamara          R.M. Bailey 2            11.61   4.5 
  2   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2            12.19   4.5 
  3   878 Lloyd, Nerine       19 Doris Johnson 27         12.46   4.5 
  4   721 Mackey, Vanessa     17 C.R. Walker 25           12.65   4.5 
  5   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7          12.93   4.5 
  6   724 Munnings, Cindy        C.R. Walker 25           12.99   4.5 
  7   872 Gray, Lashawn       17 Doris Johnson 27         13.07   4.5 
  8   674 Smith, Felicia      18 C.I. Gibson 16           13.49   4.5 
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 26.20                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   990 Rigby, Tavara          R.M. Bailey 2            24.16Q  2.3  2 
  2   989 Rigby, Tamara          R.M. Bailey 2            24.25Q  3.9  1 
  3   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7          26.31Q  2.3  2 
  4   728 Robinson, Karlica      C.R. Walker 25           26.55Q  3.9  1 
  5   721 Mackey, Vanessa     17 C.R. Walker 25           26.87q  2.3  2 
  6   878 Lloyd, Nerine       19 Doris Johnson 27         27.00q  3.9  1 
  7   872 Gray, Lashawn       17 Doris Johnson 27         27.95q  2.3  2 
  8   928 Brown, Suzette      17 Government High          28.32q  3.9  1 
  9   602 Brown, Kenderia     18 C.C. Sweeting 7          29.21   3.9  1 
 10   658 Bethel, Lathera     18 C.I. Gibson 16           30.64   2.3  2 
 11   941 Varence, Wendy      17 Government High          31.21   2.3  2 
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 26.20                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   990 Rigby, Tavara          R.M. Bailey 2            23.94   3.6 
  2   989 Rigby, Tamara          R.M. Bailey 2            23.95   3.6 
  3   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7          26.46   3.6 
  4   728 Robinson, Karlica      C.R. Walker 25           26.47   3.6 
  5   721 Mackey, Vanessa     17 C.R. Walker 25           26.54   3.6 
  6   878 Lloyd, Nerine       19 Doris Johnson 27         27.47   3.6 
  7   872 Gray, Lashawn       17 Doris Johnson 27         28.50   3.6 
  8   928 Brown, Suzette      17 Government High          28.57   3.6 
 
Event 34  Girls 400 Meter Dash Senior (U20)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 1:04.20                                                        
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   990 Rigby, Tavara          R.M. Bailey 2          @ 55.89Q  1 
  2  1000 Villanceau, Angela     R.M. Bailey 2        @ 1:01.70Q  2 
  3   730 Rolle, Lashae       18 C.R. Walker 25       @ 1:01.03Q  1 
  4   733 Sherman, Glendira      C.R. Walker 25       @ 1:04.12Q  2 
  5   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7        1:05.33q  1 
  6   928 Brown, Suzette      17 Government High        1:09.28q  2 
  7   873 Horton, Roleana     18 Doris Johnson 27       1:09.80q  1 
  8   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7        1:10.90q  2 
  9   863 Clarke, Shantel     18 Doris Johnson 27       1:12.54   2 
 10   941 Varence, Wendy      17 Government High        1:16.12   1 
 11   783 Delva, Nekita       18 C.V. Bethel 26         1:18.65   2 
 12   664 Ferguson, Jessica   17 C.I. Gibson 16         1:32.15   2 
 13   811 Smith, Erica        17 C.V. Bethel 26         1:49.13   1 
 
Event 34  Girls 400 Meter Dash Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 1:04.20                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   990 Rigby, Tavara          R.M. Bailey 2            57.30@ 
  2   730 Rolle, Lashae       18 C.R. Walker 25         1:01.28@ 
  3  1000 Villanceau, Angela     R.M. Bailey 2          1:01.33@ 
  4   733 Sherman, Glendira      C.R. Walker 25         1:04.76  
  5   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7        1:07.89  
  6   873 Horton, Roleana     18 Doris Johnson 27       1:09.43  
  7   928 Brown, Suzette      17 Government High        1:10.58  
  8   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7        1:13.94  
 
Event 35  Girls 800 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 2:45.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   979 Humes, Philicia        R.M. Bailey 2          2:33.82@ 
  2   733 Sherman, Glendira      C.R. Walker 25         2:39.34@ 
  3   616 Paul, Natasha       18 C.C. Sweeting 7        2:43.01@ 
  4   723 Mott, Jessica       16 C.R. Walker 25         2:43.09@ 
  5   603 Butler, Achara      17 C.C. Sweeting 7        2:56.15  
  6   992 Rolle, Robyn           R.M. Bailey 2          2:57.70  
  7   879 Marshall, Lanaasha     Doris Johnson 27       2:57.74  
  8   883 Pinder, Raquel         Doris Johnson 27       3:22.01  
 
Event 36  Girls 1500 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 5:45.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   979 Humes, Philicia        R.M. Bailey 2          5:31.96@ 
  2   616 Paul, Natasha       18 C.C. Sweeting 7        5:48.23  
  3   723 Mott, Jessica       16 C.R. Walker 25         5:48.39  
  4   879 Marshall, Lanaasha     Doris Johnson 27       5:59.29  
  5   603 Butler, Achara      17 C.C. Sweeting 7        6:04.65  
  6   709 Bethel, Shatara     16 C.R. Walker 25         6:17.25  
  7   781 Darling, Deborah    17 C.V. Bethel 26         6:39.40  
  8   788 Ferguson, Carriean  18 C.V. Bethel 26         7:46.26  
 --   993 Sands, Ann             R.M. Bailey 2              DNF  
 
Event 37  Girls 3000 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 13:05.70                                                       
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   616 Paul, Natasha       18 C.C. Sweeting 7       11:48.20@ 
  2   603 Butler, Achara      17 C.C. Sweeting 7       12:03.98@ 
  3   709 Bethel, Shatara     16 C.R. Walker 25        12:30.98@ 
  4   781 Darling, Deborah    17 C.V. Bethel 26        12:32.70@ 
  5   861 Butler, Sophia         Doris Johnson 27      13:00.82@ 
  6   879 Marshall, Lanaasha     Doris Johnson 27      13:09.30  
  7   735 Tanelus, Naomi      16 C.R. Walker 25        13:39.51  
  8   796 Joseph, Jacqueline  17 C.V. Bethel 26        16:06.03  
 
Event 38  Girls 100 Meter Hurdles Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 18.00                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   980 Laing, Deandra         R.M. Bailey 2            16.53Q  3.5  1 
  2   715 Flowers, Keithra       C.R. Walker 25           16.90Q  3.4  2 
  3   712 Clarke, Ianece         C.R. Walker 25           17.09Q  3.5  1 
  4   623 Taylor, Shevette    17 C.C. Sweeting 7          19.30Q  3.4  2 
  5   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7          19.85q  3.5  1 
  6   986 Paul, Kenva            R.M. Bailey 2            20.19q  3.4  2 
  7   660 Carey, Antonia      17 C.I. Gibson 16           20.27q  3.4  2 
  8   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27         21.13q  3.4  2 
  9   884 Roberts, Lorelle       Doris Johnson 27         22.78   3.5  1 
 10   664 Ferguson, Jessica   17 C.I. Gibson 16           24.04   3.5  1 
 
Event 38  Girls 100 Meter Hurdles Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 18.00                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   715 Flowers, Keithra       C.R. Walker 25           16.18@  NWI 
  2   980 Laing, Deandra         R.M. Bailey 2            16.23@  NWI 
  3   712 Clarke, Ianece         C.R. Walker 25           17.09@  NWI 
  4   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7          18.84   NWI 
  5   623 Taylor, Shevette    17 C.C. Sweeting 7          18.94   NWI 
  6   986 Paul, Kenva            R.M. Bailey 2            19.69   NWI 
  7   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27         21.08   NWI 
  8   660 Carey, Antonia      17 C.I. Gibson 16           21.87   NWI 
 
Event 39  Girls 400 Meter Hurdles Senior (U20)
================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 1:15.00                                                        
    Name                     Age School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   980 Laing, Deandra         R.M. Bailey 2        @ 1:09.54Q 
  2   712 Clarke, Ianece         C.R. Walker 25       @ 1:10.55Q 
  3   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2          1:15.89q 
  4   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7        1:16.48q 
  5   724 Munnings, Cindy        C.R. Walker 25         1:16.82q 
  6   609 Dorsett, Khatrell   15 C.C. Sweeting 7        1:23.73q 
  7   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27       1:34.89q 
  8   879 Marshall, Lanaasha     Doris Johnson 27       1:41.46q 
 
Event 39  Girls 400 Meter Hurdles Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 1:15.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   980 Laing, Deandra         R.M. Bailey 2          1:09.54@ 
  2   712 Clarke, Ianece         C.R. Walker 25         1:10.55@ 
  3   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2          1:15.89  
  4   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7        1:16.48  
  5   724 Munnings, Cindy        C.R. Walker 25         1:16.82  
  6   609 Dorsett, Khatrell   15 C.C. Sweeting 7        1:23.73  
  7   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27       1:34.89  
  8   879 Marshall, Lanaasha     Doris Johnson 27       1:41.46  
 
Event 40  Girls 4x100 Meter Relay Senior (U20)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                               48.67  
  2 C. R. Walker (25) Knights                             51.04  
  3 C. C. Sweeting (7) Cobras                             53.10  
  4 Doris Johnson (27) Marlins                            53.77  
  5 C. I. Gibson (16) Rattlers                            55.43  
  6 C. V. Bethel (26) Stingrays                           59.01  
  7 Government High School (3) Mag                        59.64  
 
Event 41  Girls 4x400 Meter Relay Senior (U20)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                             3:56.42  
  2 C. R. Walker (25) Knights                           4:20.60  
  3 Government High School (3) Mag                      4:41.05  
  4 Doris Johnson (27) Marlins                          4:45.12  
  5 C. C. Sweeting (7) Cobras                           4:49.82  
  6 C. V. Bethel (26) Stingrays                         5:57.60  
 -- C. I. Gibson (16) Rattlers                              DNF  
 
Event 42  Girls Long Jump Senior (U20)
======================================================================================
 NH Standard: @ 4.70m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2            5.25m@ -4.2  17-02.75 
  2   997 Sylvain, Lucinda       R.M. Bailey 2            4.80m@ -3.5  15-09.00 
  3   927 Bonaby, Anishka     17 Government High          4.78m@ -6.3  15-08.25 
  4   929 Collie, Natasha     17 Government High          4.72m   3.0  15-06.00 
  5   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7          4.58m  -5.5  15-00.50 
  6   727 Pickering, Adasha   17 C.R. Walker 25           4.52m  -3.5  14-10.00 
  7   720 Knowles, Eva           C.R. Walker 25           4.31m  -4.2  14-01.75 
  8   811 Smith, Erica        17 C.V. Bethel 26           4.07m  -4.1  13-04.25 
  9   674 Smith, Felicia      18 C.I. Gibson 16           4.01m  -2.8  13-02.00 
 10   621 Simon, Niquel       17 C.C. Sweeting 7          4.00m  -2.8  13-01.50 
 11   815 White, Jodiann      17 C.V. Bethel 26           3.92m  -4.0  12-10.50 
 12   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27         3.81m  -2.9  12-06.00 
 --   861 Butler, Sophia         Doris Johnson 27            DQ  -2.3  10-11.50 
 
Event 43  Girls Triple Jump Senior (U20)
======================================================================================
 NH Standard: @ 9.14m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2           11.73m@ -1.3  38-06.00 
  2   715 Flowers, Keithra       C.R. Walker 25          10.50m@ -5.6  34-05.50 
  3   709 Bethel, Shatara     16 C.R. Walker 25           9.87m@ -2.7  32-04.75 
  4   616 Paul, Natasha       18 C.C. Sweeting 7          9.86m@ -4.0  32-04.25 
  5   929 Collie, Natasha     17 Government High          9.74m@ -3.4  31-11.50 
 --   882 Moss, Reba          18 Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   787 Edwards, Nikita     18 C.V. Bethel 26            FOUL   NWI           
 --   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   664 Ferguson, Jessica   17 C.I. Gibson 16            FOUL   NWI           
 --   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7           FOUL   NWI           
 
Event 44  Girls High Jump (4'3") Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 1.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   710 Burrows, Shandira   17 C.R. Walker 25           1.50m@   4-11.00 
  2   623 Taylor, Shevette    17 C.C. Sweeting 7          1.45m    4-09.00 
  3   977 Ferguson, Tina         R.M. Bailey 2           J1.45m    4-09.00 
  4  1001 Villanceau, Angeli     R.M. Bailey 2            1.35m    4-05.00 
  5   929 Collie, Natasha     17 Government High         J1.35m    4-05.00 
  6   720 Knowles, Eva           C.R. Walker 25           1.30m    4-03.25 
 --   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27          FAIL            
 --   883 Pinder, Raquel         Doris Johnson 27          FAIL            
 --   664 Ferguson, Jessica   17 C.I. Gibson 16            FAIL            
 --   622 Taylor, Christal    18 C.C. Sweeting 7           FAIL            
 
Event 45  Girls Shot Put (8lbs) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 9.14m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   615 Morrison, Tracy     17 C.C. Sweeting 7         11.90m@  39-00.50 
  2   863 Clarke, Shantel     18 Doris Johnson 27        10.13m@  33-03.00 
  3   663 Farquharson, Shea-  17 C.I. Gibson 16          10.00m@  32-09.75 
  4   612 Johnson, Shonte     17 C.C. Sweeting 7          9.74m@  31-11.50 
  5   679 Walker, Sabrina     17 C.I. Gibson 16           9.61m@  31-06.50 
  6   931 Farrington, Shanna  17 Government High          9.14m@  30-00.00 
  7   718 Johnson, Thela      17 C.R. Walker 25           9.01m   29-06.75 
  8   997 Sylvain, Lucinda       R.M. Bailey 2            8.50m   27-10.75 
  9   715 Flowers, Keithra       C.R. Walker 25           7.91m   25-11.50 
 10   807 Rolle, Therodosia   18 C.V. Bethel 26           7.55m   24-09.25 
 11   927 Bonaby, Anishka     17 Government High          7.42m   24-04.25 
 12   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27         7.00m   22-11.75 
 
Event 46  Girls Discus Throw (1k) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 23.39m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   663 Farquharson, Shea-  17 C.I. Gibson 16          27.78m@     91-02 
  2   615 Morrison, Tracy     17 C.C. Sweeting 7         27.00m@     88-07 
  3   929 Collie, Natasha     17 Government High         24.77m@     81-03 
  4   679 Walker, Sabrina     17 C.I. Gibson 16          23.24m      76-03 
  5   807 Rolle, Therodosia   18 C.V. Bethel 26          21.65m      71-00 
  6   718 Johnson, Thela      17 C.R. Walker 25          21.45m      70-04 
  7   620 Saunders, Samantha  17 C.C. Sweeting 7         20.56m      67-05 
  8   863 Clarke, Shantel     18 Doris Johnson 27        19.85m      65-01 
  9   982 McKenzie, Tiffany      R.M. Bailey 2           19.00m      62-04 
 10   997 Sylvain, Lucinda       R.M. Bailey 2           18.57m      60-11 
 11   715 Flowers, Keithra       C.R. Walker 25          18.30m      60-00 
 12   859 Bishop, Maria       17 Doris Johnson 27        16.79m      55-01 
 13   931 Farrington, Shanna  17 Government High         16.00m      52-06 
 
Event 47  Girls Javelin Throw (600gms) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 26.54m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   615 Morrison, Tracy     17 C.C. Sweeting 7         38.75m@    127-01 
  2   718 Johnson, Thela      17 C.R. Walker 25          32.53m@    106-09 
  3   982 McKenzie, Tiffany      R.M. Bailey 2           30.22m@     99-02 
  4   623 Taylor, Shevette    17 C.C. Sweeting 7         26.91m@     88-03 
  5   997 Sylvain, Lucinda       R.M. Bailey 2           25.93m      85-01 
  6   721 Mackey, Vanessa     17 C.R. Walker 25          25.61m      84-00 
  7   675 Sturrup, Amanda     17 C.I. Gibson 16          22.45m      73-08 
  8   931 Farrington, Shanna  17 Government High         20.10m      65-11 
  9   866 Davis, Natasha         Doris Johnson 27        18.51m      60-09 
 10   777 Clarke, D'Andra     17 C.V. Bethel 26          17.99m      59-00 
 11   863 Clarke, Shantel     18 Doris Johnson 27        15.75m      51-08 
 --   808 Saunders, Emily     17 C.V. Bethel 26              ND            
 --   663 Farquharson, Shea-  17 C.I. Gibson 16            FOUL            
 
Event 48  Boys 100 Meter Dash Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 11.10                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   921 Stuart, Carl           Doris Johnson 27       @ 10.93Q  NWI  2 
  2   762 Samuel, Willy       18 C.R. Walker 25           11.17Q  NWI  1 
  3   695 Major, Dwight       17 C.I. Gibson 16           11.18Q  NWI  2 
  4   633 Clarke, Gary        19 C.C. Sweeting 7          11.27Q  NWI  1 
  5   749 Gibson, Devando     18 C.R. Walker 25           11.22q  NWI  2 
  6   685 Gardiner, Shannand  17 C.I. Gibson 16           11.35q  NWI  1 
  7   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7          11.37q  NWI  2 
  8   970 Williams, Kenrick   18 Government High          11.39q  NWI  1 
  9   846 Pennerman, Donovan  18 C.V. Bethel 26           11.47   NWI  1 
 10   925 Wells, Shavargo     18 Doris Johnson 27         11.48   NWI  1 
 11  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2            11.53   NWI  1 
 12   956 Kelly, Omri         17 Government High          11.95   NWI  2 
 --   849 Rolle, Codero          C.V. Bethel 26              DQ   NWI  2 
 --  1028 Russell, Julius        R.M. Bailey 2               DQ   NWI  2 
 
Event 48  Boys 100 Meter Dash Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 11.10                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   921 Stuart, Carl           Doris Johnson 27         10.81   3.4 
  2   695 Major, Dwight       17 C.I. Gibson 16           11.15   3.4 
  3   749 Gibson, Devando     18 C.R. Walker 25           11.28   3.4 
  4   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7          11.32   3.4 
  5   633 Clarke, Gary        19 C.C. Sweeting 7          11.36   3.4 
  6   970 Williams, Kenrick   18 Government High          11.52   3.4 
  7   685 Gardiner, Shannand  17 C.I. Gibson 16           11.53   3.4 
  8   762 Samuel, Willy       18 C.R. Walker 25           12.19   3.4 
 
Event 49  Boys 200 Meter Dash Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 22.70                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   921 Stuart, Carl           Doris Johnson 27         22.41Q  3.4  1 
  2   631 Burrows, Kayuese    17 C.C. Sweeting 7          22.72Q  3.3  2 
  3   640 Miller, Kohfe       18 C.C. Sweeting 7          22.72Q  3.4  1 
  4   695 Major, Dwight       17 C.I. Gibson 16           23.14Q  3.3  2 
  5   749 Gibson, Devando     18 C.R. Walker 25           23.16q  3.4  1 
  5   895 Cooper, Charles     17 Doris Johnson 27         23.16q  3.3  2 
  7   741 Bootle, Albert      18 C.R. Walker 25           23.17q  3.3  2 
  8  1027 Rolle, Hector          R.M. Bailey 2            23.19q  3.4  1 
  9  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2            23.31   3.3  2 
  9   970 Williams, Kenrick   18 Government High          23.31   3.4  1 
 11   952 Fox / Wilson, Aust  18 Government High          24.09   3.3  2 
 12   849 Rolle, Codero          C.V. Bethel 26           24.64   3.3  2 
 
Event 49  Boys 200 Meter Dash Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 22.70                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   921 Stuart, Carl           Doris Johnson 27         21.74   2.8 
  2   631 Burrows, Kayuese    17 C.C. Sweeting 7          22.46   2.8 
  3   640 Miller, Kohfe       18 C.C. Sweeting 7          22.62   2.8 
  4   695 Major, Dwight       17 C.I. Gibson 16           22.95   2.8 
  5   895 Cooper, Charles     17 Doris Johnson 27         23.10   2.8 
  6   749 Gibson, Devando     18 C.R. Walker 25           23.19   2.8 
  7   741 Bootle, Albert      18 C.R. Walker 25           25.17   2.8 
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Senior (U20)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 51.75                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   631 Burrows, Kayuese    17 C.C. Sweeting 7        @ 50.92Q  1 
  2  1040 Young, Ramon           R.M. Bailey 2          @ 50.99Q  2 
  3   846 Pennerman, Donovan  18 C.V. Bethel 26           51.94Q  2 
  4  1027 Rolle, Hector          R.M. Bailey 2            52.18Q  1 
  5   741 Bootle, Albert      18 C.R. Walker 25           52.44q  2 
  6   763 Seymour, Aaron      18 C.R. Walker 25           53.12q  1 
  7   816 Adderley, D'Angelo  17 C.V. Bethel 26           53.51q  1 
  8   634 Cunningham, Sydney  18 C.C. Sweeting 7          54.46q  2 
  9   898 Forbes, Carlos      19 Doris Johnson 27         54.94   1 
 10   895 Cooper, Charles     17 Doris Johnson 27         55.37   2 
 11   699 Murphy, Jose        18 C.I. Gibson 16           55.43   1 
 12   962 Rolle, Jason        17 Government High          55.45   2 
 13   961 Roberts, Theodore   17 Government High          56.97   1 
 14   680 Adderley, Dave      18 C.I. Gibson 16           57.11   2 
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 51.75                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1040 Young, Ramon           R.M. Bailey 2            50.59@ 
  2  1027 Rolle, Hector          R.M. Bailey 2            51.92  
  3   741 Bootle, Albert      18 C.R. Walker 25           52.54  
  4   816 Adderley, D'Angelo  17 C.V. Bethel 26           54.22  
  5   846 Pennerman, Donovan  18 C.V. Bethel 26           55.05  
  6   763 Seymour, Aaron      18 C.R. Walker 25           55.87  
  7   634 Cunningham, Sydney  18 C.C. Sweeting 7          59.83  
 
Event 51  Boys 800 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 2:13.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1040 Young, Ramon           R.M. Bailey 2          2:00.31@ 
  2   754 Miller, Ramon       17 C.R. Walker 25         2:01.39@ 
  3   652 Taylor, Bronson     19 C.C. Sweeting 7        2:01.44@ 
  4   764 Smith, Brain        18 C.R. Walker 25         2:02.19@ 
  5  1031 Spencer, Dionidias     R.M. Bailey 2          2:04.60@ 
  6   699 Murphy, Jose        18 C.I. Gibson 16         2:13.25  
  7   653 Thompson, Deangelo  17 C.C. Sweeting 7        2:15.26  
  8   957 Kerr, Lorenzo       19 Government High        2:18.85  
  9   968 Tinker, Damian      18 Government High        2:24.98  
 10   842 Minnis, Adoni       17 C.V. Bethel 26         2:25.33  
 11   892 Butler, Dorian      17 Doris Johnson 27       2:25.87  
 --   924 Thompson, Shermord  17 Doris Johnson 27            DQ  
 
Event 52  Boys 1500 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 4:44.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   652 Taylor, Bronson     19 C.C. Sweeting 7        4:16.91@ 
  2   754 Miller, Ramon       17 C.R. Walker 25         4:17.22@ 
  3   738 Bain, Brightmon     17 C.R. Walker 25         5:22.58  
  4  1020 Francis, Kingsley      R.M. Bailey 2          5:31.05  
  5   898 Forbes, Carlos      19 Doris Johnson 27       5:32.86  
  6  1031 Spencer, Dionidias     R.M. Bailey 2          5:36.22  
  7   643 Phillipe, Jay       17 C.C. Sweeting 7        5:45.52  
  8   968 Tinker, Damian      18 Government High        5:59.39  
  9   705 Sylverin, Exales    17 C.I. Gibson 16         6:02.65  
 10   951 Forbes, Kenvanno    17 Government High        6:04.83  
 11   698 Moss, Terrell       17 C.I. Gibson 16         6:18.79  
 12   910 Pratt, James           Doris Johnson 27       6:39.36  
 
Event 53  Boys 5000 Meter Run Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 18:55.60                                                       
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   643 Phillipe, Jay       17 C.C. Sweeting 7       18:33.06@ 
  2   652 Taylor, Bronson     19 C.C. Sweeting 7       18:33.42@ 
  3   951 Forbes, Kenvanno    17 Government High       18:55.06@ 
  4   738 Bain, Brightmon     17 C.R. Walker 25        19:25.70  
  5   754 Miller, Ramon       17 C.R. Walker 25        19:33.08  
  6   858 Vilburn, Romel      19 C.V. Bethel 26        19:35.64  
  7   822 Emmanuel, Tierro    17 C.V. Bethel 26        19:52.35  
  8  1007 Bain, Lanado           R.M. Bailey 2         19:55.83  
  9  1033 Stuart, Eric           R.M. Bailey 2         20:33.12  
 10   705 Sylverin, Exales    17 C.I. Gibson 16        20:55.92  
 11   918 Slyvester, Rochney  18 Doris Johnson 27      21:42.76  
 
Event 54  Boys 2000 Meter Steeplechase Senior (U20)
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   652 Taylor, Bronson     19 C.C. Sweeting 7        7:22.45  
  2   643 Phillipe, Jay       17 C.C. Sweeting 7        7:22.82  
  3   758 Pennerman, Patrick  18 C.R. Walker 25         7:54.28  
  4   820 Cunningham, Valent  17 C.V. Bethel 26         8:05.00  
  5  1007 Bain, Lanado           R.M. Bailey 2          8:07.08  
  6   918 Slyvester, Rochney  18 Doris Johnson 27       8:07.40  
  7   822 Emmanuel, Tierro    17 C.V. Bethel 26         8:21.91  
  8   753 Mathers, Seth          C.R. Walker 25         8:41.26  
  9  1033 Stuart, Eric           R.M. Bailey 2          8:50.85  
 10   909 Pratt, Earthlin        Doris Johnson 27       9:32.08  
 
Event 55  Boys 110 Meter Hurdles Senior (U20)
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 17.50                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   947 Cleare, Theo        17 Government High          17.48Q  2.4  1 
  2   740 Bethel, Ewing       19 C.R. Walker 25           17.64Q  3.1  2 
  3   654 Williams, Ruel      17 C.C. Sweeting 7          17.67Q  2.4  1 
  4   825 Gray, Anton         17 C.V. Bethel 26           18.37Q  3.1  2 
  5   835 Laing, Omar         17 C.V. Bethel 26           18.15q  2.4  1 
  6  1035 Thompson, Jamaal       R.M. Bailey 2            18.37q  2.4  1 
  7   952 Fox / Wilson, Aust  18 Government High          18.64q  3.1  2 
  8   893 Carey, Angelo       17 Doris Johnson 27         18.91q  3.1  2 
  9   892 Butler, Dorian      17 Doris Johnson 27         19.17   2.4  1 
 10   757 Peet, Westly        17 C.R. Walker 25           20.20   2.4  1 
 11   691 Johnson, Franklyn   17 C.I. Gibson 16           25.41   2.4  1 
 12   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7          27.18   3.1  2 
 
Event 55  Boys 110 Meter Hurdles Senior (U20)
============================================================================
 NH Standard: @ 17.50                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   740 Bethel, Ewing       19 C.R. Walker 25           16.81   4.6 
  2  1035 Thompson, Jamaal       R.M. Bailey 2            17.10   4.6 
  3   835 Laing, Omar         17 C.V. Bethel 26           17.19   4.6 
  4   947 Cleare, Theo        17 Government High          17.38   4.6 
  5   654 Williams, Ruel      17 C.C. Sweeting 7          17.69   4.6 
  6   952 Fox / Wilson, Aust  18 Government High          18.71   4.6 
  7   825 Gray, Anton         17 C.V. Bethel 26           18.80   4.6 
 
Event 56  Boys 400 Meter Hurdles Senior (U20)
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
 NH Standard: @ 1:05.50                                                        
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   631 Burrows, Kayuese    17 C.C. Sweeting 7        @ 57.00Q  2 
  2   816 Adderley, D'Angelo  17 C.V. Bethel 26       @ 1:00.04Q  1 
  3   897 Dean, Basil         17 Doris Johnson 27       @ 59.70Q  2 
  4   900 Forbes, Vernon      17 Doris Johnson 27     @ 1:02.73Q  1 
  5   742 Bowen, Terrance        C.R. Walker 25       @ 1:00.29q  2 
  6  1035 Thompson, Jamaal       R.M. Bailey 2        @ 1:02.31q  2 
  7   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7      @ 1:04.80q  1 
  8  1038 Wallace, Donovan       R.M. Bailey 2          1:05.54q  1 
  9   706 Taylor, Matthew     17 C.I. Gibson 16         1:06.04   2 
 10   947 Cleare, Theo        17 Government High        1:09.68   2 
 11   743 Burrows, Daniel     19 C.R. Walker 25         1:10.66   1 
 
Event 56  Boys 400 Meter Hurdles Senior (U20)
=======================================================================
 NH Standard: @ 1:05.50                                                        
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   631 Burrows, Kayuese    17 C.C. Sweeting 7          55.36@ 
  2   816 Adderley, D'Angelo  17 C.V. Bethel 26           58.58@ 
  3   897 Dean, Basil         17 Doris Johnson 27         59.07@ 
  4   742 Bowen, Terrance        C.R. Walker 25         1:00.51@ 
  5   900 Forbes, Vernon      17 Doris Johnson 27       1:02.98@ 
  6   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7        1:03.62@ 
  7  1038 Wallace, Donovan       R.M. Bailey 2          1:03.63@ 
  8  1035 Thompson, Jamaal       R.M. Bailey 2          1:03.77@ 
 
Event 57  Boys 4x100 Meter Relay Senior (U20)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 R. M. Bailey (2) Pacers                               43.59  
  2 Doris Johnson (27) Marlins                            43.91  
  3 C. R. Walker (25) Knights                             45.11  
  4 C. V. Bethel (26) Stingrays                           45.22  
  5 Government High School (3) Mag                        45.90  
 -- C. C. Sweeting (7) Cobras                               DNF  
 -- C. I. Gibson (16) Rattlers                               DQ  
 
Event 58  Boys 4x400 Meter Relay Senior (U20)
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 C. C. Sweeting (7) Cobras                           3:28.14  
  2 R. M. Bailey (2) Pacers                             3:28.94  
  3 Doris Johnson (27) Marlins                          3:32.15  
  4 C. R. Walker (25) Knights                           3:35.80  
  5 Government High School (3) Mag                      3:45.00  
  6 C. I. Gibson (16) Rattlers                          3:48.31  
  7 C. V. Bethel (26) Stingrays                         3:54.65  
 
Event 59  Boys Long Jump Senior (U20)
======================================================================================
 NH Standard: @ 6.40m                                                          
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   740 Bethel, Ewing       19 C.R. Walker 25           6.91m@ -3.4  22-08.00 
  2   739 Bastian, Rudon         C.R. Walker 25           6.88m@ -3.4  22-07.00 
  3  1040 Young, Ramon           R.M. Bailey 2            6.81m@ -4.1  22-04.25 
  4   969 Toote, Antone       17 Government High          6.39m   4.5  20-11.75 
  5   654 Williams, Ruel      17 C.C. Sweeting 7          6.33m  -3.4  20-09.25 
  6  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2            6.12m  -2.4  20-01.00 
  7   682 Bain, Gjio          19 C.I. Gibson 16           6.10m  -2.6  20-00.25 
  8   685 Gardiner, Shannand  17 C.I. Gibson 16           5.95m  -4.4  19-06.25 
  9   635 Gibbs, Tino         19 C.C. Sweeting 7          5.52m  -3.0  18-01.50 
 10   925 Wells, Shavargo     18 Doris Johnson 27         5.48m  -1.8  17-11.75 
 11   830 Hutchinson, O'Bria  17 C.V. Bethel 26           5.31m  -3.4  17-05.25 
 
Event 60  Boys Triple Jump Senior (U20)
======================================================================================
 NH Standard: @ 13.00m                                                         
    Name                     Age School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   740 Bethel, Ewing       19 C.R. Walker 25          14.30m@ -4.0  46-11.00 
  2   739 Bastian, Rudon         C.R. Walker 25          14.28m@ -3.2  46-10.25 
  3   945 Charlow, Craig      18 Government High         13.06m@ -4.4  42-10.25 
  4   682 Bain, Gjio          19 C.I. Gibson 16          13.00m@ -4.8  42-08.00 
  4   654 Williams, Ruel      17 C.C. Sweeting 7         13.00m@ -3.5  42-08.00 
  6   637 Knowles, Enrico     18 C.C. Sweeting 7         12.97m  -3.7  42-06.75 
  7   697 Morley, Leo         18 C.I. Gibson 16          12.54m  -8.6  41-01.75 
 --  1004 Armbrister, Avery      R.M. Bailey 2             FOUL   NWI           
 --   916 Sears, Elliot          Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   897 Dean, Basil         17 Doris Johnson 27          FOUL   NWI           
 --   850 Rolle, Dencil       17 C.V. Bethel 26            FOUL   NWI           
 --   840 McPhee, Jerome      18 C.V. Bethel 26            FOUL   NWI           
 --  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2             FOUL   NWI           
 
Event 61  Boys High Jump (5'5") Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 1.85m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   682 Bain, Gjio          19 C.I. Gibson 16           1.95m@   6-04.75 
  2  1028 Russell, Julius        R.M. Bailey 2            1.85m@   6-00.75 
  3   739 Bastian, Rudon         C.R. Walker 25           1.75m    5-08.75 
  4   635 Gibbs, Tino         19 C.C. Sweeting 7          1.70m    5-07.00 
  4   944 Carroll, Daren      18 Government High          1.70m    5-07.00 
  4  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2            1.70m    5-07.00 
  7   626 Adderley, Ramon     17 C.C. Sweeting 7         J1.70m    5-07.00 
  8   969 Toote, Antone       17 Government High         J1.70m    5-07.00 
  9   824 Ferguson, Delano    19 C.V. Bethel 26           1.65m    5-05.00 
  9   901 Godet, Renaldo      17 Doris Johnson 27         1.65m    5-05.00 
  9   697 Morley, Leo         18 C.I. Gibson 16           1.65m    5-05.00 
 --   916 Sears, Elliot          Doris Johnson 27          FAIL            
 --   740 Bethel, Ewing       19 C.R. Walker 25            FAIL            
 --   840 McPhee, Jerome      18 C.V. Bethel 26            FAIL            
 
Event 62  Boys Shot Put (14lbs) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 11.50m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   744 Conyers, Maurice    18 C.R. Walker 25          13.07m@  42-10.75 
  2   627 Alcide, Kendal      17 C.C. Sweeting 7         12.54m@  41-01.75 
  3   686 Henfield, Joey      19 C.I. Gibson 16          12.41m@  40-08.75 
  4   683 Brown, Donald       19 C.I. Gibson 16          10.63m   34-10.50 
  5   905 McPhee, Harold         Doris Johnson 27        10.54m   34-07.00 
  6  1011 Brown, Andrew          R.M. Bailey 2           10.48m   34-04.75 
  7   757 Peet, Westly        17 C.R. Walker 25          10.39m   34-01.25 
  8   949 Dean, Ramo          18 Government High         10.00m   32-09.75 
  9   954 Gardiner, Ricardo   17 Government High          9.49m   31-01.75 
 10   827 Greene, Charles        C.V. Bethel 26           9.31m   30-06.50 
 11   639 McDonald, Gary      17 C.C. Sweeting 7          9.25m   30-04.25 
 12   829 Higgs, Richard      17 C.V. Bethel 26           9.22m   30-03.00 
 13   926 Wilmore, Lorenzo    17 Doris Johnson 27         9.17m   30-01.00 
 13  1008 Beneby, Elkino         R.M. Bailey 2            9.17m   30-01.00 
 
Event 63  Boys Discus Throw (2k) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 32.00m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   744 Conyers, Maurice    18 C.R. Walker 25          37.17m@    121-11 
  2   627 Alcide, Kendal      17 C.C. Sweeting 7         36.58m@    120-00 
  3  1011 Brown, Andrew          R.M. Bailey 2           32.82m@    107-08 
  4  1017 Ferguson, Deangelo     R.M. Bailey 2           32.13m@    105-05 
  5   902 Hall, Travis        17 Doris Johnson 27        30.35m      99-07 
  6   645 Rox, Devon          17 C.C. Sweeting 7         30.12m      98-10 
  7   686 Henfield, Joey      19 C.I. Gibson 16          29.75m      97-07 
  8   954 Gardiner, Ricardo   17 Government High         29.57m      97-00 
  9   926 Wilmore, Lorenzo    17 Doris Johnson 27        26.15m      85-09 
 10   949 Dean, Ramo          18 Government High         25.00m      82-00 
 11   683 Brown, Donald       19 C.I. Gibson 16          24.97m      81-11 
 12   832 Johnson, Rico       19 C.V. Bethel 26          24.40m      80-01 
 13   757 Peet, Westly        17 C.R. Walker 25          24.23m      79-06 
 --   843 Morley, Bruno       17 C.V. Bethel 26            FOUL            
 
Event 64  Boys Javelin Throw (800gms) Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 43.23m                                                         
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   645 Rox, Devon          17 C.C. Sweeting 7         48.74m@    159-11 
  2   683 Brown, Donald       19 C.I. Gibson 16          46.36m@    152-01 
  3  1028 Russell, Julius        R.M. Bailey 2           45.68m@    149-10 
  4   651 Symonette, Ricardo  18 C.C. Sweeting 7         44.35m@    145-06 
  5   829 Higgs, Richard      17 C.V. Bethel 26          43.79m@    143-08 
  6  1008 Beneby, Elkino         R.M. Bailey 2           41.83m     137-03 
  7   957 Kerr, Lorenzo       19 Government High         40.20m     131-11 
  8   852 Strachan, Otiaus    16 C.V. Bethel 26          39.98m     131-02 
  9   902 Hall, Travis        17 Doris Johnson 27        39.76m     130-05 
 10   744 Conyers, Maurice    18 C.R. Walker 25          37.31m     122-05 
 11   757 Peet, Westly        17 C.R. Walker 25          36.50m     119-09 
 12   689 Hield, Carl         18 C.I. Gibson 16          34.78m     114-01 
 13   963 Rolle, Lazano       17 Government High         34.54m     113-04 
 14   889 Beneby, Daiquis        Doris Johnson 27        18.66m      61-03 
 
Event 65  Boys Pole Vault Senior (U20)
=================================================================================
 NH Standard: @ 2.60m                                                          
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   648 Simon, Jerome       17 C.C. Sweeting 7          2.60m@   8-06.25 
  2   895 Cooper, Charles     17 Doris Johnson 27         2.50m    8-02.50 
 --  1011 Brown, Andrew          R.M. Bailey 2             FAIL            
 --   898 Forbes, Carlos      19 Doris Johnson 27          FAIL            
 --   820 Cunningham, Valent  17 C.V. Bethel 26            FAIL            
 --  1021 Gray, Delano           R.M. Bailey 2             FAIL            
 
Event 66  Girls High Jump (4'0") Intermediate (U17)
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   774 Bowleg, Cara        16 C.V. Bethel 26           1.47m    4-09.75 
  2   887 Thompson, Michelle  16 Doris Johnson 27         1.42m    4-07.75 
  3   659 Brown, Petra        15 C.I. Gibson 16          J1.42m    4-07.75 
  3   672 Rolle, Tonneka      16 C.I. Gibson 16          J1.42m    4-07.75 
  5   976 Ellis, Krystal         R.M. Bailey 2            1.32m    4-04.00 
  6   605 Colebrook, Michell  16 C.C. Sweeting 7         J1.32m    4-04.00 
  7   988 Pratt, Samantha        R.M. Bailey 2            1.27m    4-02.00 
  8   877 Jones, Terez        16 Doris Johnson 27        J1.27m    4-02.00 
  8   726 Nathan, Diana          C.R. Walker 25          J1.27m    4-02.00 
 10   608 Cunningham, Cindy   16 C.C. Sweeting 7          1.22m    4-00.00 
 --   805 Rolle, Chiquita     16 C.V. Bethel 26              NH            
 --   716 Forbes, Deandra     16 C.R. Walker 25              NH            
 
Event 67  Boys High Jump (4'8") Intermediate (U17)
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   694 Mackey, Garreno     16 C.I. Gibson 16           1.67m    5-05.75 
  2   638 Major, Marcel       16 C.C. Sweeting 7         J1.67m    5-05.75 
  3   818 Burrows, Braven     16 C.V. Bethel 26           1.62m    5-03.75 
  4   628 Baker, Dashtyn      16 C.C. Sweeting 7         J1.62m    5-03.75 
  5   688 Hepburn, Lavardo    16 C.I. Gibson 16          J1.57m    5-01.75 
  5   750 Johnson, Akeem         C.R. Walker 25          J1.57m    5-01.75 
  5   917 Simmonds, Jarvis    16 Doris Johnson 27        J1.62m    5-03.75 
  8   913 Saunders, Anton     16 Doris Johnson 27        J1.57m    5-01.75 
  9  1036 Thruston, Freeman      R.M. Bailey 2            1.52m    4-11.75 
 10   817 Alexis, Anwick      16 C.V. Bethel 26          J1.52m    4-11.75 
 11   759 Pickstock, La'Sean  15 C.R. Walker 25           1.47m    4-09.75 
 12  1030 Saunders, Arthur       R.M. Bailey 2            1.42m    4-07.75